CzłonkowieGmina Włocławek

ul. Królewiecka 7
87-800 Włocławek

www.gmina.wloclawek.pl

Gmina Włocławek jest gminą wiejską znajdującą się w południowo-wschodniej części województwa kujawsko – pomorskiego w powiecie włocławskim. Zajmuje powierzchnię 22 tyś. ha.  Liczy ponad 6 tysięcy mieszkańców. Położona jest granicach wschodniej części makroregionu geograficznego - Pradoliny Toruńsko - Eberswaldzkiej, obejmującej między innymi Kotlinę Płocką, Kotlinę Włocławską i Kotlinę Toruńską.

Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego decydującymi o atrakcyjności gminy Włocławek są rzeźba terenu, szata roślinna i wody powierzchniowe. Największym atutem jest położenie gminy wzdłuż rzeki Wisły w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Włocławskiego (sztuczne jezioro o powierzchni 75 km kw., graniczące z gminą na odcinku ponad 20 km.) oraz liczne jeziora i duże powierzchnie leśne z rezerwatami przyrody.

Warto  zobaczyć
- Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy,
- Lotnisko Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie,
- Zielona Szkoła w Smólniku.