CzłonkowieGmina Choceń

ul. Sikorskiego 4
87-850 Choceń

www.chocen.pl

Gmina Choceń  usytuowana  jest w woj. kujawsko – pomorskim  w  powiecie włocławskim. Cechą charakterystyczną Gminy jest duże bogactwo jezior. Zajmują one łączną powierzchnię około 343 ha. Stawia to gminę w gronie najbardziej zasobnych w wody powierzchniowe gmin powiatu.

Pod względem fizyczno – geograficznym gmina Choceń położona jest na obszarze Pojezierza Wielkopolsko – Kujawskiego, natomiast pod względem geomorfologicznym leży na obszarze Wysoczyzny Kujawskiej. Ważnym elementem hydrograficznym gminy Choceń są malowniczo położone jeziora. Największym z nich jest jezioro Borzymowskie zajmujące powierzchnię ponad 200 ha. Poza tym na terenie gminy znajdują się jeziora Ługowskie i Krukowskie, a także jezioro Szczutkowskie otoczone lasami spełniające rolę zbiornika rekreacyjnego.