CzłonkowieGmina Lubień Kujawski

Urząd Miejski Lubień Kujawski
87-840 Lubień Kujawski

www.lubien.home.pl

Miasto i Gmina Lubień Kujawski leży w południowej części Wysoczyzny Kujawskiej, na południe od strefy pagórków morenowych zwanych Pagórkami Chodeckimi. Zajmuje powierzchnię 150 km kw. Bezpośrednia bliskość drogi krajowej nr 1 (Gdańsk-Toruń-Włocławek-Katowice-Cieszyn), szlaku kolejowego i stacji Kaliska Kujawskie zapewnia gminie dogodne połączenia komunikacyjne.

Ogólna powierzchnia obszaru miasta i gminy wynosi 15.085 ha, co stanowi 10,2% powierzchni powiatu włocławskiego. Gmina Lubień Kujawski należy do gmin o statusie miejsko-wiejskim. Administracyjnie podzielona jest 26 sołectw z 59 miejscowościami. Obszar miasta i gminy zamieszkuje ogółem 8.234 osób.Gmina pełni funkcję lokalnego ośrodka rolniczo-usługowego i wypoczynkowego na Pojezierzu Kujawskim.

- Kujawsko- Dobrzyński Park etnograficzny w Kłóbce,
- Kościół Najświętszego  Serca Jezusa.