CzłonkowieGmina Kowal

ul. Piwna 33
87-820 Kowal

www.gminakowal.pl

Gmina Kowal to gmina  wiejska usytuowana w województwie  kujawsko-pomorskim, powiecie  włocławskim. Obszar leżący w granicach gminy charakteryzuje się ciekawą i zróżnicowaną budową geomorfologiczną, która przyczyniła się do zróżnicowania szaty roślinnej i występujących tutaj gatunków zwierząt. Gmina Kowal położona jest na granicy dwóch jednostek geomorfologicznych. Część południową i środkową gminy zajmuje tzw. Pojezierze Chodeckie, będące wysoczyzną morenową z licznymi pagórkami moreny czołowej, jeziorami i rzeką Lubieńką. Część północna, tzw. Równina Kujawska to równinna wysoczyzna morenowa.

Na spragnionych spokoju i naturalnego piękna turystów czekają czyste jeziora, szlaki turystyczne (piesze, rowerowe i konne) a także zabytki świadczące o dziedzictwie kulturalnym regionu.

- Kaplica (kościółek drewniany) p.w. Św. Marka w Nakonowie,
- Dworek w Unisławicach,