CzłonkowieMiasto - Gmina Stryków

ul. T. Kościuszki 27
95-010 Stryków

www.strykow.pl

Miasto – Gmina Stryków obejmuje 42 miejscowości, w tym 35 sołectw. Powierzchnia gminy wynosi 15,790 ha. Zamieszkuje ją 11 879 osób. Liczba gospodarstw rolnych wynosi 2 515.

Stryków to gmina z możliwościami i perspektywami, która otwarta jest na przedsięwzięcia gospodarcze. W 2009 roku Gmina Stryków była wśród 3 najlepiej rozwijających się pod względem inwestycyjnym gmin w Polsce i otrzymała certyfikat „Gmina Przyjazna Inwestorom”.  Niewątpliwie gminę wyróżnia jej położenie geograficzne, znajduje się w obrębie województwa łódzkiego, w powiecie zgierskim. Strategicznym atutem gminy jest lokalizacja węzła komunikacyjnego autostrad środkowoeuropejskich A1(Gdańsk –Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa) na jej terenie. Jest to węzeł komunikacyjny o międzynarodowym znaczeniu.

Warto zobaczyć:
- Kościół parafialny św. Marcina
- Kościół mariawicki
- Zespół Kościoła Par. p.w. św. Augustyna
- Zespół Kościoła Par. p.w. św. Jana Chrzciciela
- Zespół Kościoła Par. p.w. św. Szczepana w Koźlu
- Zespół Pałacowy Rzewuskich  w Bratoszewicach
- Park Pałacowy Geyera w Klęku z II poł. XIX w.
- Zespół Dworski w Osse